Magazín Kulturák

Webový magazín věnovaný cz/sk rockové hudbě

Anketa: Jaké bylo léto a co se na české scéně chystá na podzim?

Když něco končí, něco jiného zas začíná. Touto otřepanou frází by se dal shrnout dnešní článek, ve kterém jsme oslovili několik členů různých kapel, aby se s námi poohlédli na končící festivalovou sezónu a zároveň nám prozradili nějaké novinky, které chystají na podzim, kdy se rozjede nová klubová sezóna.

Jak a kdo odpovídal na naše otázky se podívejte níže:

  1. Jaká byla u vaší kapely festivalová sezona?
  2. Jak se těšíš do klubů, a na co se naopak můžeme těšit my?

Jan Walter (Nouzovej východ)

Festivalová sezona byla chudá. Měli jsme málo koncertů a skoro na žádný festival jsme se nedostali, ale tak aspoň byl čas na novou tvorbu a vymýšlení videoklipů. Do klubů se těšíme, protože je tam intimnější atmosféra. Naši fanoušci se mohou naopak těšit na nový videoklip, lyrics videa a singl.

 

Fleky (Honem!)

 

Pár festivalů jsme odehráli, ale užíváme si letos spíš dovolené, klídek u pivka a u vody, než na festivalech. Jsme aktivnější spíš mimo léto a to hlavně v klubech.

Já osobně můžu mluvit za všechny členy, když řeknu, že se do klubu opravdu hodně těšíme. Pro mě i pro celou kapelu je klubová atmosféra příjemnější, než veliký areál na festivalu, kde nemáme s fanoušky takový blízký kontakt.

 

Jinak teď jsme zveřejnily pátý oficiální videoklip a mimo koncertování se na podzim vrhneme na skládání materiálu na novou desku.

Fido (Fast Food Orchestra)

 

Byla to nejvydařenější sezóna v historii kapely. Dost k tomu přispěl fakt, že jsme celý rok makali na nových věcech, natáčeli, koncertovali a zkrátka byli stále spolu, takže nám koncerty šly od ruky. Ani si nevybavuji špatnou akci, snad jen několik desítek parádních, po kterých jsem ulehal do postele šťastný jak blecha. Musím říct, že tohle se ve mně hodně otočilo, dřív jsem oceňoval hlavně kluby pro jejich typickou atmosféru, ale v posledních letech mám mnohem radši hraní pod širým nebem, čistý vzduch, skvělý zvuk a typickou letní atmosféru. Nicméně na tuto podzimní sezónu se těšíme strašně moc. 9. října nám vychází nová deska s názvem Struny, ke které pojedeme 15 koncertů společně s kapelou Circus Brothers. Přivezeme nový vizuál, show, repertoár a i společné písničky. Bude to zkrátka skvělé a doufám, že bude všude plno a hlavně úžasná nálada, která nás bude provázet až do festivalové sezóny.

Skleník (SPS):

Letošní festivalová sezóna byla pro nás nejvíc hektická. Na konci turné s Visacím Zámkem, které bylo super, nám odešla kapelní dodávka. Takže začátek festivalové sezóny jsme jezdili jak se dalo, někdy dvěma vozy. Museli jsme si půjčovat základ bicích atd. Prostě když nemáš svoji dodávku, tak je to jako bys přišel o střechu nad hlavou. Byla to samá komplikace, ale zvládli jsme to.

Do klubů se těšíme, jsme klubová kapela. Pojedeme opět celý podzim s E!E v rámci společného turné POGO TOUR 2017.
Všechny fans srdečně zveme !!!

 

Průža (Driák) 

První Driák se letos objevil pouze na třech venkovních akcích. Na konci června to byl Brněnec fest, kde hrajeme každým rokem. Letos jsme zahajovali už v 9:30 a vyrazilo nám dech, kolik bylo lidí pod pódiem. Úžasný zážitek, za který děkujeme! 

Druhá akce byla v Polsku na festivalu HeyHou Ramona. Polsko má velice vděčné publikum a hrozně  super lidi. Perličkou bylo, že po našem setu měla hrát známá kapela z Itálie Los Fastidios a při zvukovce byla tak hrozná bouřka, že ten den už nic nevystoupilo, LF začali hrát až ve 2 ráno (my končili ve osm večer). 

  1. Byl last minute koncert u nás v Lánově a to je prostě klasicky dobrý pro naše domácí publikum.

Osobně mám radši klubovou scénu, protože je to pro mě víc osobité a s lepší atmosfėrou. Letos nás čeká např. pražská Modrá Vopice na Žižkově, Vrchlabí – Punkovej Večírek a mnoho dalších akcí. Moc se těším až opět uvidím spousty kámošů a popijeme! Doufám, že se potkáme v hojném počtu a budu se těšit!!!

 

Tommy (Ovoce): 

Festivalová sezóna byla u nás poklidnější než obvykle. Bylo to hlavně kvůli tomu, že makáme na nové desce která by měla vyjít na začátku příštího roku.
Do klubů se samozřejmě těším je to vždy větší “intimčo” než fesťáky, ale taky je to s podzimní klesající teplotou náročnější… Jedeme tour s kamarády z kapely Lola a rozpis koncertů najdete na našem webu nebo FB.

Ian (Vision Days) 

Letos byla festivalová sezóna trošku slabší, jelikož neustále řešíme problém s bubeníkem. Snad to bude za rok lepší.  Kluby jsou sive fajn, ale festy jsou mám radši. Nna podzim jedeme tour s Totálním nasazením a usilovně pracujeme na novém CD.

Fiky (Five ´O´Clock Tea) 

Letošní sezónu jsme měli vzhledem k mé práci opravdu nabitou a k dnešnímu dni můžu říci, že mi nezbyla už žádná dovolená. Bohužel ze začátku se naše Morgan potýkala se zauzlovanými  hlasivkami a kapela musela improvizovat. Bez našeho největšího pokladu jsme první fesťáky odzpívali sami s kytaristou Dirtem, který se za týden musel naučit všechny Morganiny texty, a díky tomu má můj obdiv. Zajímavé bylo, že i když na pódiu Morgan  jen tancovala, otvírala pusu na prázdno a my se mohli přetrhnout, všechnu pozornost stejně posbírala ona. Nicméně po čtrnácti dnech už si tu pozornost zasloužila svým znovu objeveným sametovým hlasem a všechno se vrátilo do starých kolejí, které jsme měly pro letošní festivaly připraveny. Na některých i s monstrózní fireshow, vytvořenou pro nás „kouzelníkem s ohněm“ Tomášem Cybertrashem. Letos poprvé jsme si třeba mohli zahrát na festivalech Benátská a Keltská noc, a abych to tedy shrnul, byla to jedna z našich nejpovedenějších sezón.
Teď fesťáky končí a hurá do klubů! Na nich je fantastický, že si jedeš pokecat s lidmi, který si celý rok neviděl. Největší tahák podzimu by měl být Pražský a Brněnský koncert s Elektrick mannama, na který se už moc těšíme.

Matěj Vašků (Prague Conspiracy) 

Festivalová sezóna byla letos parádní, ostatně jako každá jiná i nesezóna, koncerty jsou pro nás vším, pod širým nebem, v klubu, kdekoliv, hrát nás prostě baví, a proto to děláme. Nejvíce jsme si užili koncert asi na Mighty Sounds.

V klubech nás bohužel uvidíte naposledy 14.10. Jedná se o klub Eleven v Brně, a 17.10. v Pražském Futuru, kde bude poslední koncert s Anetou, protože v kapele končí. Pak si dáme na čas pauzu a vlítneme na to zas na jaře.

 

Franky (Totální nasazení) 

Stihli jsme za léto 30 fesťáků plus jednu klubovku v pražském Vagonu. Taky jsme se na dva dny stavili do studia natočit singl k podzimnímu tour, takže léto bylo náročný. Ale všichni jsme si to hrozně užili, protože lidi byli všude fantastický, bylo jich hodně, a třeba na Pod Parou na nás počkali do půl druhý ráno, na Votvíráku dokonce do půl třetí. Jinde zas přišla  masa lidí, když jsme festival otvírali. Prostě respekt a velký DÍKY! To tě vždycky nabije neskutečnou energií.
K těm klubům, sorry za klišé, ale těším se vždycky na každý koncert. Každopádně tenhle podzim bude u nás speciální tím, že s námi celé podzimní turné pojede jako host P.P.Cvok. Ve zkušebně už jsme propotili několikrát za sebou hadry a výsledek zní celkově fakt dobře. Navíc jedeme s kámoši z Vision Days, takže o energii a srandu nebude nouze.

 

A jak jste si léto užily vy? A těšíte se do klubů?
Dejte nám o sobě vědět, ať i Kulturák ví, že to má cenu!

Komentáře