Magazín Kulturák

Webový magazín věnovaný cz/sk rockové hudbě

Band-a-Ska není žádná bandaska!

Jelikož máme v popisku, že se orientujeme zejména na českou a slovenskou rockovou hudební scénu, bude se zdát, že tento článek malinko vypadává z kontextu a celkové myšlenky našeho časopisu. V dnešní době neustálého hledání nových stylů, žánrů a zvuků je ale, což sami snad uznáte, těžké rozdělovat kapely na pouze ryzí rock, pop, jazz apod. Kdyby například Kurt Cobain nehledal nové souznění tónů a nesměsoval hard rock s punk rockem dohromady, nikdy by nemusel vzniknout ani grunge, což by byla pro některé z nás obrovská rána.
Proto se dnes zaměříme na skupinu Band-a-Ska, která má, ostatně jako skoro každá skupina věnující se tomuto hudebnímu žánru, Ska hned v názvu. V jejím repertoáru ale nalezneme i prvky reggae, jazzu, latiny a občas nějakého toho “popíku” pro mladé slečinky. Jako výsledný celek jim to ale sedí.
Vznikli v roce 2010 v Týništi nad Orlicí a v roce 2011 začali koncertovat. O dva roky později vychází jejich první EP s názvem V Zanzibáru na báru a ihned na něj navazuje úspěch v podobě vítězství soutěže kapel na Českém pivním festivalu v Praze.
S tím šla ruku v ruce i možnost nahrání vlastního CD. Kapela nelení a vydává Zajíce v pytli. V létě roku 2015 ještě vychází jejich čtyřpísňové EP Nohy do praku.

Na tyto počiny nyní navazuje nový člen rodiny v podobě třípísnového EP V našem lese děs běs, jehož marketing a produkci měl na starost  Ecson Valdes.

Že vám toto jméno něco říká? Nemýlíte se! Valdes má totiž na svědomí i desky kapel Vypsaná fixa, Iné Kafe, Atari Terror nebo Sunshine.
My před touto osobou smekáme. Dokázal um kapely vytáhnout na zatím nejlepší level a posunul ji zvukově zase o kus dál.

Ostatně je to ale zatím pouze náš názor. Nejlepší bude, když vše posoudíte sami.

Komentáře