Magazín Kulturák

Webový magazín věnovaný cz/sk rockové hudbě

Bod Varu a Přísun Povolen v tom jedou spolu

Jedním z důvodů, proč jsme zakládali magazín Kulturák, byla pomoc mladým a nadějným kapelám. Těch je na české scéně hromada, ale bohužel hrají hudbu mimo mainstream a “profláklá” media si jich nemají šanci všimnout. A tak jim nezbývá, než poctivě objíždět republiku a za pivo a párek otvírat vesnické mini festivaly, ať již v létě na loukách nebo v zimě v klubech. A proto jsme byli velmi rádi, když se nám ozvala kapela Přísun Povolen, jestli bychom si poslechli jejich novou desku.

Přísun Povolen je kapela, která vznikla teprve v roce 2016, ale již má na svém kontě 2 studiové nahrávky. Ta první vyšla v roce 2018 a nese stejné jméno jako kapela samotná. Druhá, o jejíž poslech jsme byli požádáni, je split CD s kapelou Bod Varu. Obě kapely nahrály na splitko 5 songů a jako bonus jeden společný.

Se zvědavostí sobě vlastní jsme si tedy CD pustili. Nechceme hodnotit obě kapely samostatně, a proto budeme CD hodnotit jako celek.

Při prvním poslechu vás příjemně překvapí kvalita nahrávky, není to totiž u (mladých) punkových kapel úplně zvykem. Po hudební stránce překvapí nástrojové obsazení, zaslechnete zde akordeon, saxofon, flétnu nebo housle. Co je však slabou stránkou alba jsou texty a zpěv. Ne že by zpěv byl vyloženě falešný, ale někdy je to příliš uřvané a tlačené na sílu a berete to šmrnc některým písním jako třeba Je na čase odejít. Ta  má nádech punkové hymny ve stylu kapely Volant, ale v refrénu zpěvem trochu pokulhává. Co se týče textů, je příšerná skladba Kérka… opravdu je nutné skládat písně o tom, že jsem se opil a mám kérku na zadní části svého těla?
Skladby, které se za nás povedly, jsou Smůla (hudební předělávka don’t worry be happy od Bobbyho McFerrina) Divoký srdce a Alcatraz

Suma Sumárum průměrné CD, které úplně neurazí, ale ani nenadchne. Je ovšem nutné zmínit, že v obou kapelách dříme silný potenciál. Chce to jen hrát a zapracovat na textech a zpěvu. 

 

Za Kulturák celkem 5/10

Komentáře