Magazín Kulturák

Webový magazín věnovaný cz/sk rockové hudbě

Breed s Černou vdovou

Po delší době opět otevíráme rubriku Mladá krev. V dnešním díle vám představujeme kapelu Breed z Varnsdorfu. Možná se některým z vás úplně netrefíme do vkusu, protože styl téhle kapely by se dal nazvat jako nu-metal, ale jak se říká: sto lidí, sto chutí. Proto jsme se rozhodli tohle specifické plemeno hudby také zprofanovat. Uslyšíte plamenné kytarové riffy, rap a pořádné bicí. Navíc to na postu basové kytary pekelně rozjíždí tentokrát to jemnější z obou pohlaví se stejným křestním jménem jako někdejší sexbomba Pobřežní hlídky. Díky téhle kytaristce nabírá hudba kromě audiálních i na vizuálních zážitcích.

Breed vznikly v roce 2015 a po ustálení sestavy, která je Kuba Wittgruber (zpěv), Pavel Svoboda (bicí), Pamelka Viková (baskytara) a Jerry Hide (kytara), vydala v roce 2018 svoje debutové a zatím poslední cd Cesta do pekel. Nyní ho prezentuje videoklipem Černá vdova, který vám samozřejmě servírujeme šupito presto pod článkem.


Nám to připomíná léta kdy Václav “Noid” Bárta řádil s Dolores Clan. Jak se Breed líbí vám? Je to tvrdé, nebo máme občas zabrousit i do těchhle vod? 

Komentáře