Magazín Kulturák

Webový magazín věnovaný cz/sk rockové hudbě

Energická rocková kapela DCRadio vydává videoklip na podporu dětí z rozdělených rodin


Na jaře roku 2020 vyjde kapele připravované album ‘Ve vlastních rukách’, které chystá podpořit singlem ‘Tak to prostě je’. Klip je věnován Nadaci Terezy Maxové a dětem pod jejím patronátem. Deset procent z prodeje každého nového nosiče bude věnováno právě nadaci. Klipová novinka spatřila světlo světa 19. 12. 2019 na Youtube kanálu kapely. „Každý z členů kapely pochází z rozdělené rodiny a vadí nám, že málokteré dítě může dneskaříct, že bydlí s mámou a tátou nebo, že jsou rodiče spolu,“ uvádí frontman Zoidy.

Kapela by ráda tímto počinem na situaci upozornila, minimálně v té rovině, aby se společnost zamyslela, že každou rodinnou při dítě vnímá a není mu lhostejná.
Zoidyho myšlenky doplňuje bubeník Pája: „Děj videoklipu pojednává o příchodu školáka domů, kde spatří naříkající matku, která právě přišla manželovi na nevěru. Otec sedí vedle v pracovně a vesele hovoří s milenkou nad rozvodovými papíry. Dítě si pak zasněně představuje, jak jsou stále všichni šťastni, což mu platí do doby, než otevře oči.“

Hudebníci z DCRadio jsou zkušení matadoři tuzemské scény již řadu let. Samotná kapela existuje od roku 2014 a fanoušci si mohli jejich živelnou pódiovou show užít na akcích jako
České Hrady.cz, Rock for People, Sázavafest či Labefest. Už od jejich vzniku v sestavě naleznete hráče z kapel jako Čachobilly, Doorface, JZD či WWS.

 

Komentáře