Magazín Kulturák

Webový magazín věnovaný cz/sk rockové hudbě

Honem! za Peníze & Moc

Brněnští chalani opět vtrhli na scénu s novým betelným albem vydaným 9. září 2019, a tím svět punk-rocku obohatili o svou třetí studiovku. Po debutu Stačí jen málo z roku 2015 a EP z 2016, přichází řada na Peníze & Moc!

Tuhle kapelu máme prostě rádi. I proto jsme navštívili křest CD v Brně, který se konal 11. října 2019 a stál za to! Krom Honem jsme tam narazili i na kapelu Krang a Reckless, které si můžete poslechnout na bandzone.cz.

Nahrání téhle novinky zabralo Honem a studiu Sonidos pod vedením zvukaře Zdeňka Ondráčka tři měsíce a na jeho konci vzešlo 12 nových skladeb. Uvědomujeme si, že kvůli sympatiím k těmhle fóglům neumíme udržet hodnocení příliš objektivní, i přesto si neumíme odpustit říct, že jsme z alba nadšení. Od titulní Vysoko nad věcí až po finální Pankovej kér, který se stal definitivně nejrychlejší peckou v historii kapely, držíme ušiska našpicovaný. Celé album je jinak plné trefných textů zabývajících se širokou škálou témat od politiky (Peníze a moc) až po rozchody (Nikam to nevede) v precizní kombinaci kytar a bubnů.

Nám se tady nepovedlo najít song, co by nás nudil, nebo který bychom měli chuť přeskočit. Jestli máme ale na něco upozornit, je to Léto 1989 s Martíčkem z Houby jako hostem.

Náš názor nám můžete potvrdit nebo případně vyvrátit po přehrání alba na spotify, bandzone a jiných serverech, a nebo si můžete CD zakoupit za kilo a osm pětek v e-shopu kapely. Chce-li si ho ale fest užít, zainvestujte do limitovaného stylového oranžového vinylu za tři hradčany.

Hantecu a Honem zdar!

Komentáře