Magazín Kulturák

Webový magazín věnovaný cz/sk rockové hudbě

Láska: „My v Ovoci se prostě neposerem!“

Skupina Ovoce (ex zakázaný) toho za poslední dobu nezažívá zrovna málo. Možná skončí u soudu, vyměnila bubeníka a zároveň s tím vypustila do světa nový singl Znáš mě líp, na podzim se chystá na turné, a dokonce se mluví i o plánované jarní desce. Co vše bychom ještě měli vědět, a jak se věci mají, nám v exkluzivním rozhovoru pro Kulturák ochotně sdělil kytarista Ovoce Láska. 

Ahoj Lásko, nedávno jste vydali nový klip na skladbu Znáš mě líp, kde jste ho natáčeli a kdy?

Zdar draku. (úsměv) Klip jsme natáčeli začátkem prázdnin v jedný opuštěný skladový hale hned naproti naší zkušebně…což bylo super už třeba v tom, že jsme všechny ty krámy a dekorace mohli přenášet ručně na krátkou vzdálenost. Vtipný je, že song jsme roztočili už někdy na podzim 2016….holt některý věci nám trvají dýl no.”

V klipu můžeme vidět nového bubeníka, proč ta změna?

“ Náš bejvalej bubeník Fanda už nějakou dobu hlásil, že by potřeboval změnu a že ho tohle úplně nenaplňuje…a když tohle člověk cítí, je asi opravdu lepší začít dělat něco jinýho a vyčistit hlavu. Což si myslím, že se mu daří a já mu to přeju. Jsem rád, že jsme zůstali kámoši. Takže ano, v klipu vidíte našeho současnýho bubeníka Hanze, kterému tímto vzkazuju, že pokud by měl někdy potřebu odejít taky, tak že ho zabiju. (smích)”

Tohle je váš čtvrtý singl, není na čase taky vydat desku?

“ Je to tak, doba uzrála a je na čase shrnout naši dosavadní i novou tvorbu do nějaký formy. Takže jo, deska bude, měla by vyjít někde začátkem příštího roku….a víc ti k tomu zatím neřeknu.”

Vím, že tuhle otázku asi slýcháš nerad, ale položit jí musím. Museli jste změnit název kvůli neshodám s bývalým basákem? Jak ta změna zapůsobila na fanoušky a jaká je situace teď?

“ No, neshodám…já bych ty „aktivity“ z jeho strany nazval jinak. Současnej stav bohužel nemůžu komentovat, protože celá věc je předmětem policejního šetření a my se zavázali k mlčenlivosti. No a k tý změně – někteří fanoušci zůstali nám, jiní té druhé partě, někteří poslouchají obojí, jiní odešli úplně….život no. Ale nebudem si nalhávat, že to bylo kdovíjak super přijít o facebookovou stránku s cca 45.000 fans nebo Youtube profil s miliony shlédnutí a začínat v tomhle směru defacto úplně od nuly. Ale zastávám názor, že svět patří těm, co se neposerou (Charles Bukowski), a my v Ovoci se prostě neposerem. Jen se teď jmenujeme jinak než dřív.
A co je po jméně? Co růží zvou, i zváno jinak vonělo by stejně (pro změnu Shakespeare). (smích).”

Co chystá Ovoce na podzim, bude nějaký tour?

“ Jasná věc, turné bude, všechno bude. Dolaďujeme poslední detaily, nicméně můžu prozradit, že pojedeme svoje první samostatný turné, na kterém nás jako speciální host doprovodí kámoši z kapely Lola. A aby toho nebylo málo, tak na každý zastávce tohohle turné budeme mít ještě jednu kapelu z okolí nebo ňáký kámoše.”

Máš nějakou veselou historku z koncertu, že jste třeba dostali pěstí jako nedávno zpěvák z Hentai Corporation?

“ Historek je strašně moc – od těch, kdy nejmenovaný člen neudržel při přídavku na koncertě své svěrače na uzdě a celý koncert dohrál řekněme „opatrně a bez zbytečných pohybů“…nebo různé zvracející a močící patálie při cestách dodávkou z koncertů. Každopádně z těch slušnějších třeba to, jak nás týpek z jednoho klubu chtěl dát k soudu, protože nabízíme „drogy dětem“ – bohužel vůbec nepochopil, že ta písnička je úplně o něčem jiném. Každopádně větu „tady už si nezahrajete“ jsme vyslechli dřív než Hentai v Dačicích.”

Poslední otázka na závěr, co by jsi popřál fanouškům magazínu Kulturák?

“ Hezčí grafickou úpravu? (smích) Ba ne, máte to hezký. Popřál bych, ať mají vždy k dispozici dostatek kvalitní muziky, mají dost energie k chození na koncerty a ať se nebojí podporovat svý oblíbený kapely.”

Komentáře