Magazín Kulturák

Webový magazín věnovaný cz/sk rockové hudbě

MINAMI aneb synonymum kvalitního pop-rocku

Skupinu Minami, která se na české scéně objevuje v poslední době čím dál tím více, pozorujeme již delší dobu. Čtveřice mladých kluků z prostějovska ve složení Mira Uher (zpěv), Martin Petráš (kytara), Ondřej Macek (baskytara) a Petr Danyi (bicí) obohatila YouTube, Bandzone, AppleMusic a nově i Spotify o své songy plné optimistických textů s nepředvídatelně příjemným feelingem, kytarovými změnami a výrazným bubnovým grifem. Na poslední koncert k sobě dokonce připojila i oživení v podobě houslí, které diváci náležitě ocenili. Tenhle pop-rock si vás omotá kolem prstu.

Nejedná se o tuctovku, na kterou po poslechnutí zapomenete. Punkáče asi neosloví, ale k příjemným nedělním chvilkám plným oddechu potěší určitě nejedno dívčí pop-rockové srdce, které neholduje óčkařským slaďákům nacpaným citovými průjmy, elektrem a vzdychy namísto zpěvu. Minami ukazuje, že jde napsat zkrátka song o optimismu, vztazích nebo hledání inspirace způsobem, který se vyjímá. Jejich hudba nás nabíjí a nutí k poťukávání si nohou do rytmu.

Na pódiu jste je mohli prozatím zaznamenat například v Prostějově, kde utvořili rovnocenného partnera Mirai. Kapela plánuje koncerty, vydává songy, pravidelně aktualizuje svůj FB i Instagram profil, maká na sobě a sklízí ovoce. Písně jako Obzory, Ztracený pádla nebo třeba Optimista není rozhodně radno neposlechnout, stejně jako se nepodívat na jejich nejnovější videoklip Doufám, natáčený Patrikem Soldánem v Praze. Na další klip v pořadí se můžeme těšit pravděpodobně v zimě tohoto roku (zdroj Prostějovské novinky).

Za Kulturák můžeme jen říct: Jen tak dál! Klukům držíme palce a těšíme se na to, s čím v následujících měsících přijdou. Mladých kapel není nikdy dost, a proto vám posíláme i tuto novinku.

Komentáře