Magazín Kulturák

Webový magazín věnovaný cz/sk rockové hudbě

Mňága a Žďorp se s námi třou

Kdo by neznal kapelu léty ověřenou a fanouškovskou základnou opěvovanou, jádrem z Valašského Meziříčí pocházející, říkající si Mňága a Žďorp, která brázdí prkna hudební scény už od roku 1983. Její složení se samozřejmě za roky často měnilo a nutno připomenout, že i původní název Mňágy – Slepé střevo, jsme si také museli dohledávat. Pod nám známým názvem totiž vystupuje až od roku 1987.

Do povědomí se dostala zejména hitem Hodinový hotel, který byl první skladbou na debutovém albu nazvaném Made in Valmez roku 1991. Poslední, již 14. album, vyšlo Mňáze 7. října 2019 a nese název Třetí plochy. Momentálně s ním kapela objíždí republiku, ke které připojila i slovenskou Bratislavu.

Aktuálně nejbližší koncert je plánovaný na 7. 12. 2019 v Třebíči, ale těšit se mohou i města jako Ostrava, Olomouc, Litomyšl, Pardubice, Praha a další. My jsme již měli tu čest v Jindřichově Hradci, a můžeme jen vřele doporučit.

Line-up koncertu se skládá zhruba ze 30 písní, a je sice zaměřen hlavně na nové pecky, ty jsou ale vždy proloženy nějakou tou notoricky známou vypalovačkou, na kterou všichni v davu pod podiem netrpělivě čekají. Nemusíte se tedy obávat, že byste přišli o Matahari nebo I cesta může být cíl a jiné. A co se nevejde do plánu, vejde se do přídavků kapely na konci koncertu.

Jestli jste si doteď Třecí plochy neposlechli, učiňte tak ihned.

My vám z ní zatím posíláme zamilované Kanárky v klecích:

Komentáře