Magazín Kulturák

Webový magazín věnovaný cz/sk rockové hudbě

Pirates of the Pubs jsou stále na cestě

V Českých Budějovicích by chtěl žít každý, tak zní protřelá věta z divadelní hry Járy Cimrmana – Záskok. A právě v tomhle městě se v roce 2012 zrodila posádka lodi Pirates of the Pubs. Sestava tak objemná, že se její členy ani neodvažujeme spočítat, se kromě pití rumu a jiných lihových pochutin zhlédla ve stylu, který proslavily třeba Dropkick Murphys nebo Flogging Molly, tedy v tzv. celtic punku.

V roce svého založení vydali Demo 2012 a vyrazili na složitou cestu hudebními vodami. V roce 2016 přivezli přístav pojmenovaný Drunken Forever, který je vyhodil mezi jednu z nejvyhledávanějších kapel, nejen na českých podiích, ale prorazili i do Německa, Velké Británie nebo třeba Rakouska.

V letošním roce jim vyšla, za pomoci jejich fanoušků a portálu Startovač, druhá deska Still on the Road. Na desce najdete 14 nových songů, ve kterých se, stejně jako na Drunken Forever, střídají české texty s anglickými, ale i dámský a mužský zpěv. To činí desku velmi rozmanitou. 

Po hudební stránce na této desce piráti vyrostli a není jim v podstatě co vytknout, občas uletí výšky ve zpěvu, ale to není nic co by jim extra bralo na kráse. Deska je skvěle sladěná, ale chybí jí skutečně zásadní hit jako třeba Vlci na debutovém albu. Tady se tomu může přiblížit pouze song Nečum, kde se dozvíte jaké zvíře žije pod kiltem.

Pirates of the Pubs jsou prostě stále na cestě a chybí jim jen kousek, aby se stali opravdu “obávanými” korzáry světových klubů.  

Still on the road od nás dostává 7/10.

Komentáře