Magazín Kulturák

Webový magazín věnovaný cz/sk rockové hudbě

Portless se zpět rozhodně nevrací

Na začátku února jsme Vás informovali o singlu Strip Me od pražské formace Portless, který upozorňoval na vydaní nové desky, která dostala název Back a  vyšla 5.5.2017 na všech elektronických platformách jakými jsou Spotify, iTunes, GooglePlay a dalších. Navíc si s novou deskou kapela připravila i nový web . A k nové desce nepochybně patří i nový merch, který pro nás pánové připravují.

Aby těch novinek nebylop málo, kapela nás stále překvapuje. Největším překvapením je totiž její nový zvuk, který nám napovídá již název alba. (“back” je v překladu zpět). Kapela se navrací zpět ke svým kořenům, tzn. zhruba 15 let dozadu, kdy byla založena pod původním názvem Support Lesbiens.
Okolnosti změněného názvu kapely zde nebudeme probírat, jelikož jsou těm, co se o hudbu zajímají zajisté známy, a proto aspoň zmíníme, že jádro kapely jako je Kryštof Michal, Zdeněk Rypar, Jan Daliba a Zbyněk Raušer doplnil o trochu uvolněnější nádech raper Henry D.

Na nové albu najdeme celkem 8 písní se stopáží cca. 31 minut, které příjemně utečou a rozhodně se u nich nebudete nudit. Už pilotní singl Jump, v člověku rozproudí krev a má chuť „pogovat“  třeba i ve vlastním obýváku. A v podobném duchu se nese téměř celé album, což rozhodně neznamená, že jsou písničky „na jedno brdo“.
Celkově albu nelze nic moc vytknout, snad až na jedinou věc a tou je song Five dead dogs, která má podklad v rytmu drum’n’bassu a k celkovému kontextu desky se podle nás příliš nehodí. To záleží už ale na každém.

Naše top písně: Jump, Casio,  Strip Me

Jedná se o zdařilé album, nový zvuk Portless rozhodně sluší, a proto albu udělujeme celkem 8/10 bodů.

Komentáře