Magazín Kulturák

Webový magazín věnovaný cz/sk rockové hudbě

PP – nikoliv doktor, ale PROJEKT – a s pořádným TURNÉ!

PROJEKT PARABELUM

Tahle skupina víří vody zdejší hudební kultury již od roku 2001, kdy vstoupila na českou scénu v sestavě Wiking, Simon, Sakala a Wolheim a zaujala svým promo snímkem Parabelum, oceněným například časopisem Rock and Pop, hned rok na to. V průběhu let, kdy se pohybovala na rockové lince se několikrát změnila její sestava, ale ocenění, která by se mohla díky tomu zdát nedosažitelnými milníky, ji ovšem neminula. 

Díky soutěži se dostává jako host na Benátskou noc, vystupuje na Óčku nebo v Noci s Andělem. Předkapelu na turné dělá i fenoménu Krucipüsk. Ze sestavy, která se několikrát rozpadla, obměnila, rozhádala a zase sešla se nakonec ustálilo jádro Sakala, Migalvanik, ProCOPB a Mateusz. 

Stejně jako je těžké zapamatovat si sestavu kapely od jejího počátku až do data dnešního, je těžké ji i popsat. Jedná se o bandu hrající metalcore, jež vás může zaujmout zejména postapokalyptickou show a vytříbeným smyslem pro kostým. Fanoušci Mad Maxe nebo FallOutu si přijdou určitě na své. 

Že si ze zhlédnutí jejich koncertu odnesete neskutečný a výjimečný zážitek vám mohou potvrdit mimo jiné i návštěvníci Woodstocku, největšího festivalu v Evropě probíhajícího na území Polska, kde v loňském roce pořádně řádili. 

Letošní listopad je ve znaku jejich desky Junktown, která vznikla za přispění fanoušků na crowfundingovém portálu startovač.cz. Tahle placka se upekla v pražském studiu Hostivař pod vedením Zdeňka Šikýře a přináší vám 15 žhavých novinek.

A jak už to tak bývá, kapela vyjde do ulic (respektive na pódia) a největší fláky z ní, i z její historie, předvede na plánovaném turné, jehož cesta započala v litomyšlském klubu Kotelna. Poslední šanci dostanou 29. prosince metaláci a rockeři z Plzně. Na tour kromě Projektu Parabelum narazíte i na již jednou jmenované Krucipüsky. Kompletní seznam akcí naleznete zde: http://bandzone.cz/projektparabelum?at=gallery&ii=2561893 

A jelikož se nový klip teprve chystá, podívejte se, jak to ve zmíněném Polsku vypadalo!!

 

Komentáře