Magazín Kulturák

Webový magazín věnovaný cz/sk rockové hudbě

Strhlej závit není jen pojem do stavaře, je to PUNK!

Kapela Strhlej závit vám na Banzone hned do očí vpálí onu známou větu: Punk’s not dead, a tak by se v podstatě dala popsat i její tvorba.
Ve složení Bimbo (zpěv), Nikáč (kytara,saxofón,zpěv), Šecek (bicí), Dave (kytara) a Laudy (basa a zpěv) sice nastanou v brzké době nějaké změny, jak kluci avizují v sekci Novinky (stále mluvíme o Bandzone), ovšem nemyslíme si, že budou ku škodě věci. Nedalo by se ale ani říci, že i když jsme od hošanů dlouho neslyšeli nic nového, flákají se, posedávají u piva s nohama hore a prdí do sedačky, nebo že nejvyšší tón, který ze sebe za poslední dobu vyloudily, byl ten říhací. Naopak se snaží aspoň pravidelně aktualizovat svůj profil a sdělovat veškeré informace o jejich neaktivnosti. 

To musíme ocenit palcem vzhůru. 

Teď zabrouzdáme jen letmo do historie, jelikož je nám jasné, že se o ní zajímá asi jen hrstka z vás, ale ten náš článek musí mít přece nějaký řád (a co si budeme povídat, i počet slov). Jinak by to tu šlo pod kytky.
Kapela byla založená v listopadu roku 2011 a od té doby věsí na net své songy a klipy.
Na Youtube přidali před pár dny i pár novinek jako jsou tituly Lesba, Nejlepší kamarád, Alkoholik, Mládí aj. Chcete-li se dozvědět více o tom, jak nahrává nebo přemýšlí, je zde pro vás i video z nahrávacího dne k albu Jako v kleci, které bylo na síť umístěno zhruba před dvěma roky. Jde zde vidět, že ačkoliv se jedná o garage punk, ani ten se nesmí odfláknout. 

A tak to má být.

Jelikož jsou Strhlí záviťáci od nás z regionu, nebylo by hezké je z naší rubriky Mladá krev vynechat, a nepodpořit tak kulturu vznikající v nejbližším okolí. Nemluvíme zde ale o žádné protekci. Kluci si zviditelnit zaslouží. Ostatně to můžete posoudit sami. 

My vám posíláme pecku Gurmán(SKA), ale rozhodně stojí za poslech všechny.

Komentáře