Magazín Kulturák

Webový magazín věnovaný cz/sk rockové hudbě

The Boom v tom jedou Společně všem navzdory

Další mladá, a podle nás nadějná, kapela, kterou vám chceme pro dnešek představit nese název The Boom.
Tato mladá banda tří kluků v sestavě Pavel Rybář (kytara)(ex Emergency- pozn. autora), Jan “Zajda” Zajíček (bicí) a Jan “Houďák” Hudák (baskytara) (ex Zakázaný ovoce, Evakuace- pozn. autora), brázdí českou hudební scénu od jara roku 2015.
Za jejich prozatím největší úspěch by se dalo označit vítězství v soutěži Starplej 2016, včetně vítězství pro nejlepší zpěv, které jim zajistilo možnost zahrát si na JBC festu v Jablonci nad Nisou. Zde vystoupili například po boku Eddie Stolov nebo Visací zámek.
Ostatně, že má kapela skvělý rok, potvrdil i postup do play-off soutěže Skutečná liga a vítězství v hudební hitparádě Česká desítka radia RockZone.
Za loňský rok stihla skupina 21 koncertů, včetně dvou akustických, což je pro “nováčky” skvělým počinem a úspěchem.

Ani v letošním roce nehodlají kluci usnout na vavřínech a odhodlali se rozjet svou hudební kariéru vypuštěním svého debutového CD s názvem Nech doznít, na nějž už nyní upozorňují novým videoklipem Společně.
Klip vznikal na začátku roku 2017 a jeho autorem se stal sám bubeník “Zajda”. Všichni tři členové si v něm zahráli hlavní role a sami ke klipu uvedli následující: „ Jsme jeden tým, při vítězství i prohře navzdory. Člověk má v sobě zakořeněnou určitou povahu, některé nezastaví ani cíl, který je na míle vzdálen, jdou si vytrvale za svým, a i když veškeré prognózy předpovídají jejich selhání nakonec spoustu z nich uspěje. Nekteří si lítají v oblacích, nikdy nedotáhnou nic do konce a čím déle jsou slepí, tím více klesají v očích svých i okolí. My v kapele či s přáteli v životě nejedeme každý za sebe, ale navzájem se respektujeme, podporujeme a jsme si oporou. Jsme v tom: „Společně“.”

A jak to cele klukům dohromady jde se podívejte zde:

Komentáře