Magazín Kulturák

Webový magazín věnovaný cz/sk rockové hudbě

Tři Sestry bojují za práva zeleniny!

Skupinu se znakem kosočtverce se třemi zářezy uprostřed asi netřeba představovat. Doba jejího trvání na české rockové scéně už před pár lety přesáhla věk, o kterém by se u žen zřejmě nemělo mluvit, a navíc bychom asi všichni v našem okruhu přátel hledali jen těžko někoho, kdo o ní nikdy neslyšel. Kořeny zapustila již roku 1985 a od té doby se pod taktovkou Františka Moravce alias Lou Fanánka Hagena řítí jako hozená koule. Její score je (až na výjimky), co rok, to album. S touto  bilancí se vyšplhala již na 30 CD.

Nejnovějším počinem je aktuálně album !Svobodu ředkvičkám! a spíše než o veganský, vegetariánský, raw nebo jiný rádoby “IN” bláboj se tu jedná o tradiční a pořádný řeznictví, kde si každý vybere svůj flák. Novinka vznikla ve studiu Sono Nouzov a přináší nám 13 singlů napsaných jak jinak, než “panem inženýrem Moravcem”, a my ji rádi uvedeme slovy samotné kapely: „V pekle nebo v ráji, sestry stejně hrají. Nic novýho pod sluncem, my to takhle chcem.“ 

Neočekávejte proto nic revolučního. Vždyť ten, kdo má rád Sestry si na tohle už určitě zvykl. Tradice je tradice, takže si pusťte tenhle singl, natáhněte nožky a nalijte si deci ferneta. Takhle chutná svoboda!

Komentáře