Magazín Kulturák

Webový magazín věnovaný cz/sk rockové hudbě

(W)OHNOUT, ale neměnit

V pořadí devátá studiová deska kapely Wohnout je čerstvě na Spotify, iTunes a jiných serverech. Musíme říct, že už první tóny nás donutily pořádně rozhýbat židle. Rýmy, metrum, tóny, bubny, kytary a typický Homolův recitační zpěv se i vám nenásilou formou vryjí pod kůži. “Indy” prvky v Bollywoodu střídá elektrický zvuk kovových strun v kombinaci s lehkostí Mandragor a jiných. 

Všimnout jste si na začátku roku mohli zejména songu Sladký dřevo, jehož klip se stal výstupem akce, v níž jsou Wohnouti zapojeni. Ve spojení s ADROu (mezinárodní humanitární organizací poskytující pomoc lidem v nouzi) se stali tváří projektu ITIBO pomáhající nemocnici v Keni získat finanční dar na nákup dýchacího přístroje pro podpůrnou a řízenou ventilaci pacientů po operaci nebo v kritickém stavu (více o projektu zde: http://itibo.cz/wohnout/). 

My tímto klukům smekáme a ohýbáme trup až k zemi…

Od posledního alba Laskonky a kremrole uplynuly dlouhé čtyř roky, a tak se není čemu divit, že jsme po CD vyšlém 1. listopadu ihned sáhli, a bez ostychu si ho naprali do reprobeden. Tím spíš, když jsme již nějakou dobu znali “předvoj” v podobě písně Laco Deci – Hudba léčí, který má od doby svého zveřejnění na YouTube již přes 740 tisíc zhlédnutí. 

Na albu Miss marigotka najdeme nejen stejnojmenný song, ale dalších 12 písní, stylem textů i zvuků Wohnoutům typických, což nám (jakožto jejich fanouškům) ani v nejmenším nevadí. Jeho hodnocení je proto těžké něčím snížit. Možná by se dalo přidat nějakou netypickou kulišárnu typu Másla na hlavě z Rande s panem Bendou, ale na druhou stranu, proč si hrát na něco, čím nejsme? 

Za nás proto 10/10.

A jak hodnotíte album vy? 

Komentáře