Magazín Kulturák

Webový magazín věnovaný cz/sk rockové hudbě

Zhluboka se nadechněme!

Kapela z roku 1992 by se pro některé z vás mohla možná zdát asi již obstarožním zbožím, které vyměníte na trhu zvaném rock stiskem tlačítka play na ovladači. Není ale všechno zlato, co se třpytí, stejně tak, jako že neujíždí všem bandům z minulého století vlak. 

Tyto průpovídky je samozřejmě potřeba brát s rezervou a nadhledem, na co je ale nutno pořádně zaostřit zrak a napnout uši je vyškovská crossoverovka Dark Gamaballe, které se vše výše zmíněné týká. 

Ačkoliv jsme o této formaci již několikrát zaslechli, dodnes se nějakým způsobem vyhýbala našemu zájmu v souvislosti se zastíněním kapelami jako The Switch, Attari Terror nebo Cocotte Minute. Teď jim ale svým Hlubokým nádechem vyrazila dech! Zdá se vám toto slovní spojení patetické? A co se zkusit přesvědčit osobně?

Z celkového počtu 12 studiových alb a jednoho DVD tahle žhavá novinka v podobě LP nastavuje tvář svým dřívějším zastiňovatelům a vrývá se pod kůži připravenou jehlou jako tetování na čele české rockové scény. Nechte si i vy ocejchovat domácnost zvukem gramofonu hrajícího desku starou zrhuba měsíc, ale i přesto již na svých nohou.

Článek nemůžeme ukončit jinak než slovy samotné kapely a sice, že album není vhodné pro ty co postrádají fantazii či nemají rádi dětinské, nereálné nebo hrdinské příběhy s trochou patosu. 

Takových je ale u nás tady v Kulturáku málo.

Komentáře